عکاسی تبلیغاتی – استاد ولی زاده

یک غلط مصطلح.

یک استباط نادرست.

این دو، چیزیست که در عکاسی تبلیغاتی ایران اتفاق افتاده است. عکاسی تبلیغاتی بر خلاف تصور عامه مردم به تصویر کشیدن محصولات و تولیدات کارخانه ها نیست. عکس تبلیغاتی نگاهی یک وجهی به جهان پیرمون خود ندارد. و بر خلاف انتظارات رایج در جامعه صرفا محصول محور نیست.عکاسی تبلیغاتی بخصوص در عصر حاضر نگاهی جامع تر و فراگیرتر از آن چه که در ایران دیده شده دارد. عکس های تبلیغاتی فراتر از تصورات یک انسان معمولی سعی در رسیدن به معانی گسترده تری از تصاویر عادی دارند. در جهانی که عکس جایگاهی به مراتب والا دارد، در جهانی که انسان ها با تصویر و عکس احاطه شده اند، در زمانی که تکرار تصاویر باعث دیده نشدن آن ها خواهد بود حتی اگر بسیار زیبا باشد، فقط و فقط تصاویر تامل برانگیزند که بهتر و بیشتر دیده خواهند شد. تصاویری که ریشه در عمق ذهن انسان دارند و به سادگی محض رسیده اند. خلاصه شده اند و بر معنای آن خللی وارد نیامده است. تصاویری که تکیه بر اجراهای دقیق و پر زحمت ندارند و از آن ها دوری میکنند و با محور قرار دادن مفاهیم و هدف گرفتن حواس انسانی به آنچه که قصدش را کرده، می رسند. تصاویری که دیدنشان نیاز به تعمق دارد و تاثیری شگرف در ذهن پویای انسان امروزی دارد. نمایشگاهی که در پیش رو است، مجموعه ای از این عکسهاست که مخاطبان هوشمند و آگاه را هدف قرار داده است. پس بیایید برای دیدنشان زمان بیشتری صرف کنیم تا بهتر و عمیق تر درکشان کنیم.

یداله ولی زاده

گالری آریا از جمعه مورخ 22 مرداد 95 لغلیت 1 شهریور میزبان یک رویداد نادر در عکاسی تبلیغاتی با عنوان ” طعم عکس 2″ خواهد بود .

عکاسی تبلیغاتی مفهومی نگاه تازه و خلاقانه ای  به ثبت یک محصول ورای نگام عام و متداول دارد .
نگرشی عمیق که بیننده را به تامل و تفکر وا خواهد داشت . گویی در پس یک عکس داستان و پیامی نانوشته پنهان مانده که کشف این رازو بازیافتن کلید معمای آن تنها به عهده مخاطب است .
پس از برگزاری موفقیت آمیز نمایشگاه گروهی عکس های تبلیغاتی ” طعم عکس ” با موضوعیت مواد غذایی در شهریور 1394 به میزبانی گالری آریا  و استقبال چشمگیر علاقمندان – گروهی از هنرمندان جوان کشور به سرپرستی یداله ولیزاده رِئیس انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران و الهه مقدم – بر آن شدند این نگاه خلاقانه و متفاوت خود را پیرامون موضوع     ”  نوشیدنی ها   ”  با مخاطبین به اشتراک بگذارند . لازم به ذکر است در حاشیه برگزاری این نمایشگاه نشست های تخصصی پیرامون
عکاسی تبلیغاتی و صنعتی برای علاقمندان برگزار میشود .اسامی شرکت کنندگان به ترتیب حروف الفباء :
1 – سعیده ابراهیمی
2 – عباس براتی
3 – مریم بنی اسدی
4 – سیاوش جهان بین
5 – لیلا حیدری فرد
6 – سحر خسرو جردی
7 – مازیار خلیقی
8 – ملیحه دهقان
9 – جعفر رستگارجم
10 – علیرضا رفایی
11 – رضا سلطانی
12 – آلاله سلیمانی
13 – میلاد صائمی
14 – پدرام صفرزاده
15 – حمید عطائی منزه
16 – مجتبی غلامی
17 – سارا غلامیانی
18 – حامد فخاران
19 – حامد فضل الهی
20 – مهدی کاشی زاد
21 – مرتضی محمودی
22 – سارا منوچهریان
23 – پریسا نارنجی
24 – بهمن نجفی
25 – اشکان یدالهی
افتتاحیه : جمعه 22 مرداد 95 ساعت4 الی 8 عصر
این نمایشگاه تا روز دوشنبه یکم شهریور 95 هر روز از ساعت 10 الی 8 عصر برای بازدید علاقمندان دایر است .
جمعه ها و افتتاحیه 4 الی 8 عصر
گالری آریا : تهران – خیابان ولیعصر – بالاتر از سه راه شهید دکتر بهشتی – کوچه زرین – پلاک 10

طعم عکس 2

Share this post